Skip to main content
logo

Personal

Roger Lundin | VD
Mail: roger.lundin@solleftea.se

HR
Maria Ledin-Kindberg | HR
Mail: maria.ledin-kindberg@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 61
Ekonomi
Niklas Ödlund | Ekonomichef
Mail: niklas.odlund@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 56

Roland Nilsson | Ekonom
Mail: roland.nilsson@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 53

Thomas Norlén | Assistent
Mail: thomas.norlen@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 49

Fastighetsorganisation

Magnus Nordenmark| Fastighetschef
Mail: magnus.nordenmark@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 51

Nicole De bruyn | Biträdande fastighetschef
Mail: nicole.debruyn@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 66

Lars Lundgren | Områdeschef Västra (Ramsele, Edsele, Junsele, Näsåker, Resele och Öhn)
Mail: lars.lundgren@solleftea.se

Besökstider områdeskontor
Näsåker Storgatan 21 – tisdagar 17:00-18:00
Junsele Sesamhuset – onsdagar 10:00-11:00
Ramsele Storgatan 10 – torsdagar 10:00-11:00

Fastighetsskötare 
Greger Albertsson, Tomas Jonsson och Todor Bezhenar

Fastighetstekniker
Marcus Norberg

Servicetekniker
Christian Tjärnberg

Lars Svensson | Områdeschef Östra (Sollefteå tätort, utom Kommunhuset, Apotekshuset, GB-skolan, Skidgymnasiet, Prästbordets skola och gruppbostäderna på Prästbordsvägen 7 och Åsbäcksvägen 10) Kalknäs och Vallänge
Mail: lars.svensson@solleftea.se

Besökstider områdeskontor Sollefteå
Storgatan 38 – måndagar 14:00-15:00
Djupövägen 30 (Solgården) – onsdagar 14.00-15.00

Fastighetsskötare 
Pasi Salo, Reneé Mohlin Hansson, Kenny Johansson, Marcus Wallentin, Mikael Salo och Sergio Ramirez

Ulf Näsmark | Driftledare & Områdeschef Södra (Kommunhuset, Apotekshuset, GB-skolan, Skidgymnasiet, Prästbordets skola, gruppbostäderna på Prästbordsvägen 7 och Åsbäcksvägen 10, Långsele, Helgum och Graninge)
Mail: ulf.nasmark@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 47

Besökstider områdeskontor Långsele
Fridhemsvägen 19 – onsdagar 10:00-11:00

Fastighetsskötare
Anders Bylund, Albin Strindlund och Aivis Bergs

Fastighetstekniker
Mattias Fängström

Servicetekniker
Torbjörn Christoffersson och Johan Fundin

Drifttekniker Östra
Dan Moberg och Stefan Johansson

Drifttekniker Västra
Johnny Edlund

Lokalvård
Heidi Borisov | Lokalvårdschef
Mail: heidi.borisov@solleftea.se
Telefon:
0620-68 28 68

Anna Bystedt Hellström | Administrativt stöd
Mail: anna.hellstrom@solleftea.se

Kundgrupp
Petra Tarberg | Kundchef
Mail: petra.tarberg@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 46

Catrin “Nina” Mähler | Uthyrning

Mail: catrin.mahler
@solleftea.se, uthyrning.solatum@solleftea.se
Telefon:
0620-68 28 60

Dibabe Abate | Uthyrning
Mail: dibabe.abate@solleftea.se, uthyrning.solatum@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 60

Emelie Sjöberg | Uthyrning 
Mail: emelie.sjoberg
@solleftea.se
Telefon:
0620-68 28 60

Angelica Eriksson | Media
Mail: angelica.eriksson@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 48

Emma Flemström | Hyresavisering, Kravhantering & kundsamordnare
Mail: emma.flemstrom
@solleftea.se
Telefon:
0620-68 28 52