Personal

Roger Lundin | VD
Mail: Roger.lundin@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 54

Personal
Maria Ledin-Kindberg | HR
Mail: maria.ledin-kindberg@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 61
Drift&energi
Ulf Näsmark | Driftchef
Mail: ulf.nasmark@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 47

Drifttekniker Östra
Dan Moberg, Stefan Johansson, Mohamad Ahmad

Drifttekniker Västra

Johnny Edlund

Magnus Nordenmark| Energichef
Mail: Magnus.nordenmark@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 51

Ekonomi
Ulla Sehlstedt | Ekonomichef
Mail: ulla.sehlstedt@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 56

Roland Nilsson | Ekonom
Mail: roland.nilsson@solleftea.se
Tele: 0620-68 28 53

Thomas Norlén | Assistent
Mail: thomas.norlen@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 49

Förvaltning
Nicole De bruyn | Förvaltningschef
Mail: nicole.debruyn@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 66

Hans Melin | Bitr. Förvaltare
Mail: hans.melin@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 64

Lars Lundgren | Husvärd Område Västra
Mail: lars.lundgren@solleftea.se

Besökstider husvärdslokaler
Näsåker Storgatan 21 Tisdagar 17:00-18:00
Junsele Sesamhuset Onsdagar 10:00-11:00
Ramsele Storgatan 10 Torsdagar 10:00-11:00

Lars Svensson | Husvärd Område Östra
Mail: lars.svensson@solleftea.se

Besökstider husvärdslokaler
Storgatan 36 Tisdagar 15:00-16:00
Långgatan 23 A Tisdagar 15:00-16:00
Fridhemsvägen 19 A, Långsele Torsdagar 10:00-11:00

Städ
Arvid Martinsen | Verksamhetschef städ
Mail: arvid.martinsen@solleftea.se
Telefon:
0620-68 28 68

Emil Hansson | Bitr. Städledare
Mail: emil.hansson @solleftea.se

Kundgrupp
Petra Tarberg | Kundchef
Mail: petra.tarberg@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 52

Helen Bystedt | Uthyrning

Mail:
helen.bystedt@solleftea.se
Telefon:
0620-68 28 60

Matilda Åhlund | Uthyrning
Mail: matilda.ahlund@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 63

Angelica Eriksson | Serviceanmälan
Mail: solatum@solleftea.se
Telefon: 0620-68 22 22

Emelie Westin | Serviceanmälan
Mail:
solatum@solleftea.se
Telefon:
0620-68 22 22

Besökstider Kontoret
Måndag 13:00-16:00
Tisdag 09:00-18:00
Onsdag 09:00-11:45
Torsdag 09:00-16:00
Fredag 09.00-11.45

Lunch varje dag mellan 11.45-13.00

Telefontider växel
Måndag   09.00-16.00
Tisdag      09.00-18.00
Onsdag    09.00-16.00
Torsdag   09.00-16.00
Fredag    09.00-14.00

Telefontider felanmälan
Måndag – Torsdag 07.00-16.00
Fredag 09.00-14.00

Vid akuta fel under övrig tid kontaktar du vår jour på telefon: 0620- 68 22 22

Utryckning av jour som inte är akut kommer debiteras kunden.