logo

Personal

Roger Lundin | VD
Mail: roger.lundin@solleftea.se

HR
Maria Ledin-Kindberg | HR
Mail: maria.ledin-kindberg@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 61
Drift&energi
Ulf Näsmark | Driftchef
Mail: ulf.nasmark@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 47

Drifttekniker Östra
Dan Moberg, Stefan Johansson

Fastighetstekniker Östra
Mattias Fängström

Drifttekniker Västra

Johnny Edlund

Fastighetstekniker Västra
Marcus Norberg

Magnus Nordenmark| Energichef
Mail: magnus.nordenmark@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 51

Ekonomi
Niklas Ödlund | Ekonomichef
Mail: niklas.odlund@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 56

Roland Nilsson | Ekonom
Mail: roland.nilsson@solleftea.se
Tele: 0620-68 28 53

Thomas Norlén | Assistent
Mail: thomas.norlen@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 49

Förvaltning
Nicole De bruyn | Förvaltningschef
Mail: nicole.debruyn@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 66

Hans Melin | Bitr. Förvaltare
Mail: hans.melin@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 64

Fastighetsskötsel

Lars Lundgren | Områdeschef Västra (Ramsele, Edsele, Junsele, Näsåker, Resele och Öhn)
Mail: lars.lundgren@solleftea.se

Besökstider områdeskontor
Näsåker Storgatan 21 Tisdagar 17:00-18:00
Junsele Sesamhuset Onsdagar 10:00-11:00
Ramsele Storgatan 10 Torsdagar 10:00-11:00

Fastighetsskötare 
Greger Albertsson, Tomas Jonsson, Anton Lundin och Todor Bezenar

Fastighetstekniker
Marcus Norberg

 

Lars Svensson | Områdeschef Östra (Sollefteå, Långsele, Helgum, Graninge, Öhn och Vallänge)
Mail: lars.svensson@solleftea.se

Besökstider områdeskontor
Solgården, Djupövägen 30 Torsdagar 10.00-11.00
Storgatan 36 Tisdagar 15:00-16:00
Långgatan 23 A Tisdagar 15:00-16:00
Fridhemsvägen 19 A, Långsele Torsdagar 10:00-11:00

Fastighetsskötare 
Sterner Andersson, Pasi Salo, Reneé Mohlin Hansson, Kenny Johansson, Hans Sjölander, Marcus Wallentin och Sergio Ramirez

Fastighetstekniker
Mattias Fängström

Lokalvård
Heidi Borisov | Lokalvårschef
Mail: heidi.borisov@solleftea.se
Telefon:
0620-68 28 68
Projektledning
Johan Bergström | Projektsamordnare
Mail: johan.bergstrom@solleftea.se
Telefon:
0620-68 28 57
Kundgrupp
Petra Tarberg | Kundchef
Mail: petra.tarberg@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 46

Helen Bystedt | Uthyrning

Mail:
helen.bystedt@solleftea.se, uthyrning.solatum@solleftea.se
Telefon:
0620-68 28 60

Matilda Åhlund | Uthyrning
Mail: matilda.ahlund@solleftea.se, uthyrning.solatum@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 60

Angelica Eriksson | Serviceanmälan, kundsamordnare
Mail: angelica.eriksson@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 48

Dibabe Abate | Serviceanmälan, uthyrning
Mail: dibabe.abate
@solleftea.se
Telefon:
0620-68 22 22

Emma Flemström | Hyresavisering, Kravhantering 
Mail: emma.flemstrom
@solleftea.se
Telefon:
0620-68 28 52

Kristin Sahlin | Hyresavisering, Kravhantering (Föräldraledig)
Mail: kristin.sahlin
@solleftea.se
Telefon:
0620-68 28 52

 

 

 

Kontakta oss

Växel: 0620-68 28 50
Serviceanmälan: 0620-68 22 22
Uthyrning: 0620-68 28 60
E-post: solatum@solleftea.se uthyrning.solatum@solleftea.se
Fax: 0620-68 28 65

 

Telefontider

Måndag, onsdag och torsdag 09:00-16:00
Tisdag 09:00-18:00
Fredag 09:00-14:00

Lunchstängt alla dagar mellan 11:45-13:00

Felanmälan
Måndag- torsdag 07.00-16.00
Fredag 07.00-14.00

Vid akuta fel på kvällar/ helger (ej kontorstid) kontaktar du vår jour på 0620-68 22 22. 

 

Besök oss

Besöksadress: Djupövägen 3, Sollefteå
Postadress: Box 43, 881 21 Sollefteå

 

Besökstider

Måndag 13:00-16:00
Tisdag 09:00-18:00
Onsdag 09:00-11:45
Torsdag 09:00-16:00
Fredag 09:00-11:45

Välkomna!

 

Copyright Solatum 2019 ©  
Produktion: High Coast Media

Språk/language