logo

Personal

Roger Lundin | VD
Mail: roger.lundin@solleftea.se

HR
Maria Ledin-Kindberg | HR
Mail: maria.ledin-kindberg@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 61
Ekonomi
Niklas Ödlund | Ekonomichef
Mail: niklas.odlund@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 56

Roland Nilsson | Ekonom
Mail: roland.nilsson@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 53

Thomas Norlén | Assistent
Mail: thomas.norlen@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 49

Fastighetsorganisation

Magnus Nordenmark| Fastighetschef
Mail: magnus.nordenmark@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 51

Nicole De bruyn | Biträdande fastighetschef
Mail: nicole.debruyn@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 66

Johan Bergström | Byggprojektledare
Mail: johan.bergstrom@solleftea.se
Telefon:
0620-68 28 57

Lars Lundgren | Områdeschef Västra (Ramsele, Edsele, Junsele, Näsåker, Resele och Öhn)
Mail: lars.lundgren@solleftea.se

Besökstider områdeskontor
Näsåker Storgatan 21 Tisdagar 17:00-18:00
Junsele Sesamhuset Onsdagar 10:00-11:00
Ramsele Storgatan 10 Torsdagar 10:00-11:00

Fastighetsskötare 
Greger Albertsson, Tomas Jonsson, Anton Lundin och Todor Bezenar

Fastighetstekniker
Marcus Norberg

Lars Svensson | Områdeschef Östra (Sollefteå tätort, utom Kommunhuset, Apotekshuset, GB-skolan, Skidgymnasiet, Prästbordets skola och gruppbostäderna på Prästbordsvägen 7 och Åsbäcksvägen 10)
Mail: lars.svensson@solleftea.se

Besökstider områdeskontor Sollefteå
Storgatan 38 – måndagar 14:00-15:00
Djupövägen 30 (Solgården) – onsdagar 14.00-15.00

Fastighetsskötare 
Sterner Andersson, Pasi Salo, Reneé Mohlin Hansson, Kenny Johansson, Marcus Wallentin och Sergio Ramirez

Ulf Näsmark | Områdeschef Södra (Kalknäs, Vallänge, Kommunhuset, Apotekshuset, GB-skolan, Skidgymnasiet, Prästbordets skola, gruppbostäderna på Prästbordsvägen 7 och Åsbäcksvägen 10, Långsele, Helgum och Graninge)
Mail: ulf.nasmark@solleftea.se

Besökstider områdeskontor Långsele
Fridhemsvägen 19 A – onsdagar 10:00-11:00

Fastighetsskötare
Brian Morris och Aivis Bergs

Fastighetstekniker
Mattias Fängström

Ulf Näsmark | Driftledare
Mail: ulf.nasmark@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 47

Drifttekniker Östra
Dan Moberg och Stefan Johansson

Drifttekniker Västra
Johnny Edlund

Lokalvård
Heidi Borisov | Lokalvårdschef
Mail: heidi.borisov@solleftea.se
Telefon:
0620-68 28 68

Anna Bystedt Hellström | Administrativt stöd
Mail: anna.hellstrom@solleftea.se

Kundgrupp
Petra Tarberg | Kundchef
Mail: petra.tarberg@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 46

Helen Bystedt | Uthyrning

Mail:
helen.bystedt@solleftea.se, uthyrning.solatum@solleftea.se
Telefon:
0620-68 28 60

Dibabe Abate | Uthyrning
Mail: dibabe.abate@solleftea.se, uthyrning.solatum@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 60

Angelica Eriksson | Media
Mail: angelica.eriksson@solleftea.se
Telefon: 0620-68 28 48

Emma Flemström | Hyresavisering, Kravhantering & kundsamordnare
Mail: emma.flemstrom
@solleftea.se
Telefon:
0620-68 28 52

Emelie Sjöberg | Receptionist/Felanmälan (föräldraledig)
Mail: emelie.sjoberg
@solleftea.se
Telefon:
0620-68 22 22

Catrin “Nina” Mähler | Receptionist/Felanmälan
Mail: catrin.mahler
@solleftea.se
Telefon:
0620-68 22 22

 

 

 

Kontakta oss

Växel: 0620-68 28 50
Serviceanmälan: 0620-68 22 22
Uthyrning: 0620-68 28 60
E-post: solatum@solleftea.se uthyrning.solatum@solleftea.se

 

Telefontider

Måndag, onsdag och torsdag 09:00-16:00
Tisdag 09:00-18:00
Fredag 09:00-14:00

Lunchstängt alla dagar mellan 11:45-13:00

Uthyrningen
Måndag, onsdag och torsdag 09:00-15:30
Tisdag 09:00-18:00
Fredag 09:00-14:00

Lunchstängt alla dagar mellan 11:45-13:00

Felanmälan
Måndag- torsdag 07.00-16.00
Fredag 07.00-14.00

Lunchstängt alla dagar mellan 12:00-13:00
(Vi tar endast emot akut felanmälan under tiden)

Vid akuta fel på kvällar/ helger (ej kontorstid) kontaktar du vår jour på 0620-68 22 22. 

 

Besök oss

Besöksadress: Djupövägen 3, Sollefteå
Postadress: Box 43, 881 21 Sollefteå

 

Besökstider

Måndag 13:00-16:00
Tisdag 13:00-18:00
Onsdag 13:00-16:00
Torsdag 13:00-16:00
Fredag 09:00-11:45

Välkomna!

Copyright Solatum 2019 ©  
Produktion: High Coast Media

Språk/language